SDH TŘEŠTINA

Kalendář

Hodiny

návštěvnost

Online

Články

Z činnosti sboru dobrovolných hasičů Třeština 1.10.2005 (autor : Franta)

 

Z činnosti hasičů v Třeštině za období od 04/2005 do 09/2005


 

Léto nám pomalu končí a nastává čas podzimu a to je období, kdy my hasiči hodnotíme sportovní sezónu mužů – a já velmi rád konstatuji, že je co hodnotit.

 

Naši muži začali svoji soutěžní sezónu okrskovou soutěží v Leštině. Výsledek však nebyl příliš slavný a tak jsme se soustředili na opravu v kole okresním – 28. května opět v Leštině. Zde v mnohem větší konkurenci se nám podařil, stejně jako loni, pěkný výsledek – obsadili jsme 5. místo a připsali jsme si 22 bodů do tabulky Velké ceny okresu Šumperk. Po tomto vydařeném začátku nás čekalo dalších 15 soutěží po celém okresu Šumperk ( Bohutín, Zábřeh, Dolní Studénky, Kolšov, Chromeč, Nový Malín, u nás doma v Třeštině, Loučné nad Desnou, Bludově, Rudě nad Moravou, ,Hrabišíně, Zvoli, Bohuslavicích, Rohli a Ráječku) V těchto soutěžích jsme obsadili celkem jedno 3. místo, jedno 4.místo, jedno 8.místo, pět 9.míst, jedno 10. místo, jedno 12.místo, dvě 15.místa, jedno 18. místo, jedno 19.místo a na jedné soutěži jsme nebodovali vůbec, protože jsme skončili až na 23.místě. Všechno toto snažení nám vyneslo celkem 166 bodů a v konečném zúčtování jsme tedy obsadili velmi pěkné 7. místo. Tímto výsledkem jsme si zajistili pro náš sbor právo pořádat v příštím roce opět jednu ze soutěží velké ceny, zároveň nás tento výsledek oprávnil zúčastnit se Soutěže mistrů. Na tuto soutěž se sjíždí deset nejlepších kolektivů z okresu. Na této extrémně těžké soutěži se projeví kvality kolektivu jak po stránce tělesné, tak i po stránce strategické. Již dvakrát jsme se této soutěže ne příliš slavně zúčastnili a tak jsme vše chtěli letos napravit. Již po prvním kole vše vypadalo velmi nadějně, ale náš druhý pokus byl ještě lepší a my jsme se dostali na průběžné prvenství. Naše euforie vzrůstala každým pokusem zkušenějších a ostřílenějších soupeřů. Nakonec jediný kdo nás překonal byl posledním pokusem Hrabišín.

 

Myslím, že družstvo mužů předvedlo na této soutěži nejkvalitnější výkon ve své historii. Poslední soutěž na kterou se letos vypravili byla večerní soutěž v Nasoburkách. I tady se našim mužům velmi vedlo a všechny svoje soupeře porazili a tím zaznamenali první letošní vítězství.

 

Ve sboru však nemáme jen muže, ale máme také starší – veterány a i tito mají svoje soutěže. Naši veteráni se zúčastnili velké ceny v Rohli – zde obsadili krásné třetí místo a stejně jako muži postoupili na Ligu mistrů do Hrabišína. Tady však způsobili senzaci, když všechna ostatní veteránská družstva porazili a celou soutěž vyhráli.

 V minulém

občasníku jsme opustili soutěžní družstvo žáků uprostřed sezóny právě v přípravách na soutěže CTIF do Bludova. Na této soutěži jsme obsadili 2. místo a upevnili si tak tuto příčku i v celkovém hodnocení. O čtrnáct dnů později se zúčastnili pohárové soutěže v Dolních Studénkách a o další týden později v Kolšově. 17. května nás však čekala nejtěžší část hry Plamen a to závěrečné kolo v Třeštině. Po velmi pěkném a nervy drásajícím souboji s družstvy Rohle , Chromče a Dolních Studének jsme nakonec za suverénem Kolšovem obsadili druhou příčku mi a postoupili jsme již potřetí za poslední 4 roky na krajské kolo do Brodku u Konice. Na této prestižní soutěži se nám podařilo ve velmi těžké konkurenci obhájit loňské sedmé místo. 22. května jsme zase soutěžili v Bludově, 12. června soutěže v Novém Malíně a o týden později vyvrcholila také okresní soutěž – Liga Mladých hasičů. V této celoroční soutěži jsme skončili stejně jako v Plamenu taktéž na druhém místě. Na závěr jsme se zúčastnili dvoudenní pohárové soutěže MH v Třeštině – zde se nám bohužel vůbec nic nepovedlo. Není však čeho litovat, vždyť jedna soutěž nic neznamená a předešlé výsledky mluví za vše – máme jedno z nejlepších družstev žáku v okrese a věříme že to tak bude i nadále.

 

Po prázdninách jsme opět s vervou začali trénovat a soutěžit. Hned 3.září jsme odjeli na soutěž do Troubelic a obsadili druhé místo, 18.září v Sudkově opět druhé místo a podařilo se nám poskládat dvě družstva mladších žáku a předškoláků a tito obsadili 7.a 12.místo a zatím poslední soutěží byl hasičský trojboj v Loučné nad Desnou a výsledek 3.místo starších a 11. místo mladších.

 

Mimo tyto sportovní činnosti jsme pořadatelsky připravili Okresní kolo hry Plamen, uspořádali druhý ročník dvoudenní noční soutěže pro děti, pohárovou soutěž o putovní pohár starosty obce za účasti 42 družstev jejíž výsledky se započítávaly do Velké ceny okresu Šumperk. Dále jsme připravili tři karnevaly, jednu sběrovou sobotu, jednu členskou schůzi, a na závěr prázdnin tradiční sportovní a společenské odpoledne pro děti, rodiče a občany naší obce.

 

 

 


No a co nás ještě čeká :

1.října - MH – Šumperký Soptík

8.října – muži – rozloučení se sezónou – Nový Malín

15.října – MH – závod požárnické všestrannosti – Rohle

04.-06.listopadu – vedoucí dětí – školení – Hasičská škola - Jánské Koupe

V průběhu celého roku jsme odpracovali mnoho hodin na údržbě techniky ale hlavně na našem nově budovaném hasičském areálu na hřišti. Zde je udržován trávník a zeleň kolem něj pravidelným sečením a zavlažováním a také se nám podařilo za finanční podpory obce dokončit stavbu pódia pro rozhodčí a časomíru. Do podzimu bychom rádi ještě položili do země kabel pro časomíru a vybudovali připojovací sloupy tak aby byla trať lehce přestavitelná na jakoukoli kategorii mužů žen i dětí.le

03.prosince – štafeta 8x50m – Bludov – tělocvična

a pravděpodobně 17.prosince výroční valná hromada SDH Třeština


Na všechny tyto akce Vás samozřejmě zveme a budeme rádi za Vaši podporu.

 

 


František Laštůvka

Protože již asi do konce roku žádný Občasník nevyjde, dovolte mi abych Vám závěrem poděkoval za Vaši přízeň v letošním roce a jménem svým, i jménem sboru dobrovolných hasičů v Třeštině Vám popřál příjemné prožití svátků vánočních, těm nejmladším hodně dárků pod stromečkem a samozřejmě mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti v roce příštím - roce 2006.

 


Žádné komentáře